Prominent & Leading Wholesaler from Thane, we offer cast iron plug valve, tufline plug valve, handle plug valve, plug valve gear operated, audco flowserve plug valve and three way plug valve.
₹ 2550 / Piece Get Latest Price
| Valve Size | 2 inch |
| Material | Cast Iron |
| Media | Water |
| Power | 220V |
| Design | Modern |
| Shape | Cylindrical |
| Finishing | Smooth |
| Operator | Lever |
| I Deal In | New Only |
| Color | Grey |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Flowmak Valve & Tubes is a leading provider of high-quality industrial valves and tube solutions, offering an extensive range of products designed to meet the demands of various industries. Our product lineup includes Ball Valves, Gate Valves, Check Valves, Globe Valves, Control Valves, Air Control Valves, Plug Valves, Piston Valves, and many others, all engineered for precision, durability, and performance.
₹ 2800 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Valve Size | 7 inch |
| Media | Water |
| Power | 220V |
| Design | Modern |
| Surface Treatment | Smooth |
| Shape | Cylindrical |
| Operator | Wrench |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 3250 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Valve Size | 6 inch |
| Media | Water |
| Power | 220V |
| Design | Modern |
| Surface Treatment | Smooth |
| Shape | Cylindrical |
| Operator | Lever |
| I Deal In | New Only |
| Color | Grey |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 4200 / Piece Get Latest Price
| Valve Size | 2 inch |
| Material | Cast Iron |
| Media | Water |
| Power | 220V |
| Design | Modern |
| Operator | Lever |
| I Deal In | New Only |
| Color | Orange |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Valve Size | 3/4 inch |
| Automation Grade | Manual |
| End Connection Type | Welded |
| Material | Cast Iron |
| Application | Industrial |
| Packaging Type | Box |
| Color | Blue |
Minimum order quantity: 10 Piece
Flowmak Valve & Tubes is a leading provider of high-quality industrial valves and tube solutions, offering an extensive range of products designed to meet the demands of various industries. Our product lineup includes Ball Valves, Gate Valves, Check Valves, Globe Valves, Control Valves, Air Control Valves, Plug Valves, Piston Valves, and many others, all engineered for precision, durability, and performance.
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
₹ 1750 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Size | 25MM |
| Pressure Rating | 150 Class |
| End Connection | FLANGE |
| Grade | SS |
| Body Material | Carbon Steel |
| Port Type | Full Port |
| Operation | Manual Lever |
| Color | SILVER |
| Face To Face | Manufacturer Std |
| Flow Pattern | L Port |
| Temperature Range | Up to 400 °C |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Flowmak Valve & Tubes is a leading provider of high-quality industrial valves and tube solutions, offering an extensive range of products designed to meet the demands of various industries. Our product lineup includes Ball Valves, Gate Valves, Check Valves, Globe Valves, Control Valves, Air Control Valves, Plug Valves, Piston Valves, and many others, all engineered for precision, durability, and performance.
Mohammed Alam Khan (CEO)
Flowmak Valve & Tubes
Ground Floor, House No.1122, SR No.16, Uttarshiv ,New Anna Sagar Market, Dahisar Mori, Behind, Maharashtra Kata, Kalyan
Thane - 400612, Maharashtra, India